MALATYA UZMAN ÖZEL DİREKSİYON & TRAFİK EĞİTİMİ malatya özel direksiyon kursu,malatya özel direksiyon kursu fiyatları,malatya özel direksiyon ve trafik eğitimi,malatya direksiyon kursu,malatya özel direksiyon kursu bayandan,direksiyonkursufiyatları
B SINIFI EHLİYET

B sınıfı otomobil ehliyeti.

B sınıfı sürücü belgesi traktör , otomobil , minibüs  ,kamyonet kullanacak olan sürücülerin alması gereken ehliyet sınıfıdır.Bu ehliyet sınıfında adaylar kursta  eğitimlere katıldıktan sonra  sonra M.E.B  bünyesinde yazılı sınava katılırlar.Yazılı sınavda başarılı olan adaylar sınavın ardından takribi 20 gün içerisinde direksiyon sınavına katılır .Bu sınavı da başarıyla geçtikten sonra yine takribi 10 gün içerisinde sertifikaları hazırlanır.Tüm bu işlemlerden sonra aday trafik tescil şube müdürlüğünden kursun verdiği sertifika ve harç makbuzlarıyla beraber başvuru yapıp ehliyetini alabilir.

 

 

 

Eğitimin Niteliği

*Adayın eğitim süresi 4 hafta

*Aday  12 saat ilkyardım , 16 saat motor ve araç tekniği bilgisi , 35 saat trafik ve çevre bilgisi dersi ile 20 saat direksiyon dersine tabi tutulur.

*Aday yazılı sınavda  50 soruluk trafik ,40 soruluk  motor ve  araç tekniği  ile 20 soruluk ilkyardım sınavına tabi tutulur.

 

*A1 ,A2 sınıfından B sınıfı ehliyete  geçiş yapacak adaylar sadece ilkyardım sınavından muaftır.Diğer bütün prosedürleri uygularlar.

* B sınıfından E veya D sınıfına geçiş yapacak adaylar 40 soruluk motor sınavının ardından direksiyon sınavına girerler.

 

İstenen evraklar ve başvuru şartları.

 

*18 yaşını bitirmiş olmak

*En az ilköğretim( 8 yıl) mezunu olmak

*Adliyede herhangi bir sabıka kaydının olmaması

*Süresiz olarak ehliyetine el konulmamış olunması

*Ehliyet almayı engelleyici herhangi bir sağlık probleminin olmaması.

Şartlarını sağlayan adaylar aşağıdaki evraklarla başvuru yapabilirler.

 

  • Diploma aslı , tasdikname veya öğrenci belgesi.
  • Özel yada kamu sağlık kuruluşlarından alınmış Sağlık Olur Raporu(sınıfıyla birlikte ehliyet için olduğu belirtilmeli)
  • Sabıka Kaydı (ehliyet için diye belirtilmeli)
  • 6 adet vesikalık fotoğraf
  • Nüfus Cüzdan fotokopisi
  • Evlilik Cüzdan fotokopisi(evli bayanlar için)


Sayfa Kategorisi: EHLİYETLER
 
Gerekli Linkler

 
Takvim

 
Online
 
Hava Durumu

 
KURUMSAL LOGOMUZ